Vánoční dárek 6

24. prosince 2013 v 16:00 | Kiara |  Vánoce 2013


Ležela v posteli a dívala se na bílý strop. Opět byly Vánoce. Všude se rozléhal zvuk vánočních koled, poslední dny stále se opakujících. Na kachličkách v chodbě se odrážela světýlka na vánočním stromku. Otočila hlavu k oknu.
Sněží, pomyslela si bez úsměvu. Venku se opravdu objevil sníh, jenž po málu padal ke studené zemi. Kdyby mohla, vyběhla by ven a jen v noční košili chytala vločky do úst, dokud by ji doktoři nezatáhli zpátky. Jenže věděla, že je to nemožné a už nikdy se taková věc nestane.
Na chodbě zaslechla zvuk berlí. Otočila hlavu a zahlédla malou dívku s nohou v sádře. Právě ji propouštěli domů. Jaké to měla ale štěstí…
V nemocnici nezůstalo mnoho lidí, jen ti nejzávažněji zranění a nemocní museli zůstat. Většina sestřiček a doktorů si vzala volno.
Otevřely se prosklené dveře jejího pokoje.
"Ahoj princezno," promluvil na ni neznámý muž převlečený za Santu. Za ním stála sestřička s nuceným úsměvem.
Nepřipomínal Santu ani v nejmenším. Byl mladý, nevzal si bílé vousy a jeho hlas nebyl tolik chraplavý. Většině dětí v nemocnici však i to stačilo k radosti.
Stoupl si k její posteli a stále se dětinsky usmíval.
"Byla jsi tento rok hodná?" zeptal se. Dívka neodpověděla. Každý rok sem nějaký rádoby Santa přišel, dal jí laciný dárek a odešel.
Zapátral ve svém pytli s dárky a vytáhl jeden, růžově zabalený se zlatou stužkou. Přijala jej a rozbalila. Byl v něm plyšák, který na sobě měl vyšit nápis "rychle se uzdrav". Chvíli se na něj dívala, stále nemluvila.
Santa odešel. Slyšela ještě, jak mu doktoři vysvětlují, že je v nemocnici už dlouho a že není špatná dívka.
Rychle se uzdrav, zopakovala si v duchu. Poté naštvaně hodila plyšáka na druhou stranu pokoje.


(Kliknutím na obrázek se vám v novém okně otevře originál v původní velikosti.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rea Rea | 2. ledna 2014 v 14:12 | Reagovat

Krásne darčeky :) Každý mal niečo do seba :) A obrázky krásne doladené :D Chcela by som mať aj ja raz na Vianoce pizzu :-D

2 Kiara Kiara | E-mail | Web | 2. ledna 2014 v 14:22 | Reagovat

[1]: Ani nevíš, jak dlouho mi trvalo, než jsem našla obrázky, které by se hodily k povídce :D Ale asi se mi to podařilo, takže děkuji ^^
Když o tom tak přemýšlím, ani já jsem na Vánoce nikdy pizzu neměla, aspoň mám již plán na příští Vánoce ^^
Děkuji za pochvalu ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama