Vánoční dárek 5

24. prosince 2013 v 13:00 | Kiara |  Vánoce 2013


Zazvonil zvonek. Domem se ozvaly lehké krůčky a dveře se otevřely.
Do dívky, oblečené jen v tílku a teplácích, se opřel chladný vítr. Naskočila jí husí kůže.
Byla to donáška pizzy, kterou si objednala. Zaplatila požadovanou částku a převzala krabici. Pociťovala teplo, vycházející z krabice, na rukách. Zavřela dveře a přemístila se zpátky do obývacího pokoje. Usedla na rozložitou pohovku, pizzu položila na stůl a vzala si jeden plátek.
Šunková pizza. Její nejoblíbenější a z nejchutnější pizzerie ve městě. Nechtělo se jí vařit si oběd, a když už jsou ty Vánoce, proč si nedopřát trošku luxusu.
V televizi znovu dávali ohrané vánoční pohádky, které všichni starší znali nazpaměť, jenže nikomu nezbývalo nic jiného, než se na ně stále tupě koukat, protože byly na každém kanále. Ve velkém pokoji, kde nebylo mnoho nábytku, stál v rohu velký smrk, jehož špička se lehce otírala o strop. Denní světlo se odráželo od různobarevných řetězů a baněk a dodávalo dojem, že září. Světýlka neblikala, na ty bylo ještě brzy.
Krom televizních skřeků byl dům velmi tichý. Nikdo jiný než dívka v domě nebyl. Její otec pracoval v blízké nemocnici a musel zůstat celý den s pacienty. Jejich Vánoce se tedy odložily na dobu, kdy přijede domů.
Pohlédla z okna. Stále nesněžilo. Milovala sníh, ale tento rok se jí zatím poštěstilo jen včera. Stále však doufala, že sněžit začne. Také to říkali přeci v předpovědi a na kanále, který se většinou nepletl.
Vypla televizi, vstala z gauče a, nechajíc pizzu na stole, odešla do svého pokoje. Zapátrala v šuplíku se spodním prádlem, až nahmatala plochou krabičku. Bylo to cédéčko otcovy oblíbené hudební skupiny. Položila si je na stůl a ustřihla dostatečně velký kousek červeného balicího papíru. Nikdy nebyla zrovna zručná v balení dárků. První pokus se jí moc nepovedl, proto papír vyhodila a ustřihla si další kus. Tentokrát se jí povedlo cédéčko zabalit, až na sebe byla vážně pyšná. Poté jen přilepila stříbrnou hvězdičku na obal a vrátila se do obýváku.
Vložila dárek pod stromeček a chvíli se na něj dívala. Nakonec si jen osaměle povzdechla a vrátila se k televizi.


(Kliknutím na obrázek se vám v novém okně otevře originál v původní velikosti.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama