Vánoční dárek 3

24. prosince 2013 v 8:00 | Kiara |  Vánoce 2013


"Budíček!" oznámila ošetřovatelka a šla k dalším pokojím, nechajíc dveře otevřeny. Deset dívek v pokoji se nespokojeně a s bručením protáhlo v postelích, načež pár z nich i vstalo a šlo se upravit do koupelny. Ostatní se ještě probouzely, jenže když si uvědomily, že už dnes jsou konečně Vánoce, radostně vyskočily na nohy.
Na chodbě se scházely starší děti a postupně se přesouvaly do tělocvičny na ranní rozcvičku. Těm mladším trvalo ranní vstávání, oblékání a čištění zubů déle, proto se všichni na snídani sešli v jídelně se třemi podlouhlými stoly. Na nich byly koše s rohlíky a nakrájenými chleby, talířky s marmeládou, máslem, sýrem a šunkou.
Hned, jak někdo usedl ke stolu, okamžitě popadl nejbližší jídlo, dle chuti si je namazal a hltal každé sousto. Všichni totiž věděli, že čím rychleji se nají, tím dřív se půjde zdobit vánoční stromeček. Některé děti jen seděly a netrpělivě se vrtěly, protože plánovaly celý den nejíst, jen aby mohly vidět zlaté prasátko.
Konečně všichni dosnídali a vydali se do tělocvičny, kde je čekala pěkně urostlá jedlička. Všechny děti kolem ní radostně skákaly a čekaly, až ošetřovatelky přinesou vánoční ozdoby z minulých let. Mladiství, kteří za sebou už měli více těchto svátků, si oblékli teplé kabáty a bundy a vydali se před sirotčinec odklízet sníh, který za celou noc stihl zakrýt cestu. Jako malou svačinku na později si objednali pizzu z nedaleké restaurace. Někteří pomáhali v kuchyni, jiní uklízeli poslední nedokonalosti v budově.
Vše, co mohly, nazdobily děti. Pár baněk se rozbilo, žádná z ošetřovatelek však nikomu nehubovala. Děti se bavily a to bylo hlavní. Nakonec nejnovější ze sirotků posadil až na špičku stromu stříbrnou hvězdu. V tom okamžiku se tělocvičnou rozezněl nadšený aplaus. Strom byl konečně dozdoben a krásně zářil.


(Kliknutím na obrázek se vám v novém okně otevře originál v původní velikosti.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama