Psát či nepsat?

10. listopadu 2013 v 21:56 | Kiara |  Novinky v psaní
Zdravím!
Momentálně řeším velice, ale převelice vážný problém. Mám už začít psát nějakou tu povídku? Nevím, fakt nevím. Nehoráznou chuť na to mám, i nápady, ale co mi schází? Ano, přesně tak. Čas...


Ne, že bych vysloveně nestíhala, ale bojím se, že se mi toho spousta nahromadí a budu nucena příběh pustit k ledu minimálně na měsíc, což nechci. Nejen, že byste na nové díly museli čekat déle, ale samotnému příběhu by to neprospělo. Přeci jen, když měsíc úplně přestanete psát, je těžké se zase dostat do děje, i když je to děj váš. A poté to jde poznat na kvalitě psaného textu.
Škola, to je vážně prevít. Stále mě nutí se učit a k tomu ještě ročníková práce. Kde na to všechno mám brát čas? Ještě k tomu všemu pojedu tento rok na čekatelky a zdravotní kurz, což jsou mimochodem skautské akce, a na ty se také budu muset učit, abych udělala zkoušky. Taneční s sebou přináší i mnohé strasti, jakou je prodloužená a tak dále, nemluvě o každotýdenním dojíždění, tancování a znovunavrácení. To jsou čtyři hodiny v tahu. No a nakonec chci mít čas i na chození ven s přáteli, čtení knih, jednoduše jako každý člověk, potřebuji i já na chvíli vypnout a relaxovat. A k tomu všemu ještě psát povídku? No představte si to...
Nechci ze sebe dělat chudinku, která má hrozně moc práce a vůbec nic nestíhá, ale jsem jen realistická a myslím si, že bych vážně moc nestíhala.
Jenže je tu stále ta chuť do psaní. A je opravdu veliká. Ani si snad nedovedete představit, jak moc. Když chvíli nedávám pozor, v hlavě se mi rýsují děje, charaktery a minulost postav, různé scénky a emoce při nich. A je tak těžké to hned nedat na papír.
Tinker: "Přestaň mrmlat a začni teda něco dělat! Udělej všechno teď a pak budeš mít víc času na psaní! Když tak moc chceš."
Ale pochop, tohle všechno nestihnu za den. Do školy se musím učit průběžně, všechno to má svůj čas, který nedokáži posunout. A v tom to je...
Nuže, tento problém mě už delší dobu irituje. Vážně nevím, co mám dělat, jestli psát nebo nepsat. Možná vám přijde tato starost nedůležitá, ale pro mě to tak není.

Mějte pěkný den a učte se! ^^

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama