11 Eyes

9. listopadu 2013 v 18:59 | Kiara |  Dojmy z anime

Setsuki Kakeru vyrůstal po sebevraždě své starší sestry v sirotčinci. Tam potkal dívku jménem Minase Yuka, se kterou v pozdějším věku začat chodit do stejné školy. Spřátelil se s dvěma dalšími spolužáky, jinak se moc s lidmi nesetkával. Jednou, když jej Yuka pozvala, aby šli do obchodního centra, se nebe náhle změnilo v rudé a měsíc v černý. Nikdo, kromě Yuky a Kakera, ve městě nebyl. Tedy až na nechutné příšery, před kterými mohli jen utíkat. Když už však měli namále, objevili se zase ve svém světě. Další den si opět vyšli doufajíce, že se rudá noc nevrátí. Jenže vrátila, tentokrát je však zachránila dívka s katanou a oblečená ve stejné školní uniformě jako oni. Co je dívka zač a proč se stále objevuje rudá noc?

Rok vydání: 2009
Počet epizod: 12×25 minut (Dokončeno) + OVA
Žánry: Romantika, Nadpřirozeno, Akční, Ecchi, Eroge, Fantasy, Pocity úzkosti, Supersíla, Seinen


Nuže, začněme od začátku. Když jsem viděla první, asi minutu dlouhou scénu, docela jsem koukala. Možná to bylo tím, že jsem si nepřečetla, o čem přesně anime pojednává. Ale docela mě to zaujalo.
Opening, a stejně tak i ending, byl skvělý prvních pět vteřin, poté byl ale průměrný. Opening byl lepší, ostatně jako u většiny anime, ale obsahoval docela dost spoilerů. Doprovodná hudba byla také pěkná, občas možná trochu přeháněla, avšak jindy zase naprosto vystihující.
Kresba byla příjemná. V některých scénách super, ale například ztvárnění Tajimi Takahisy se mi dost nelíbilo, protože mi přišlo staré, na rozdíl od ostatních postav. Seiyuu mluvili dobře, pěkně se to poslouchalo, i když občas pisklavý hlas Yuky mi lezl na nervy.
Charaktery postav... Už od druhého dílu jsem začala nehorázně nesnášet Yuku, protože byla vážně otravná. Neuměla nic, pořád jen řvala a tiskla svoji vyvinutou hruď na Kakerovu paži. A co na to Kakeru? "Musím ochránit Yuku!"
... To vážně? Tyhle charaktery tak moc nenávidím a v tomhle anime to byly dvě hlavní postavy! Fakt jsem měla chuť to vypnout, když jsem zjistila, kdo mě příběhem provází. Neschopná chudinka a snažící se rádoby ochránce. Ostatní charaktery mi ale vyhovovaly, opravdu byly pěkné. A upřímně, někdy od poloviny nastal zlom a charaktery hlavních postav se natolik změnily, že jsem znovu dostala chuť se dívat dále.
Vážně jsem si chvíli myslela, že začátek a konec anime vymýšlel někdo úplně jiný. Asi do osmého dílu jsem se docela nudila, řvala na Yuku, ať furt nemrčí, a imitovala Kakera parodovaným hlasem. Jenže poté to začalo mít grády a já jen čumělo s otevřenými ústy. Rozhodně se vyplatilo vytrvat a nevypnout anime po pár dílech.
Trochu mě udivoval začátek druhého až asi desátého dílu. Proč? Mluvili stále to samé a co víc, mluvili německy! Když jsem to uslyšela poprvé, kontrolovala jsem, jestli jsem si vážně stáhla japonskou verzi. Nevím, jestli bylo záměrem nějak oživit či zoriginálnit (<-- existuje vůbec tohle slovo?) anime, na mě to ale působilo divné a docela i nepříjemně.
A na závěr, zjistila jsem, že po doznění endingu děj stále pokračuje. Došlo mi to až u sedmého dílu, že potom hned nenásledují ukázky, tudíž spoilery z dalšího dílu. Řeknu to takhle: Dá se bez toho anime zhlédnout, ale vždy vás to tolik na další díl navnadí, že se vyplatí přeskočit ending a úplně se dodívat, než vám na obrazovce naskočí: "11 Eyes, NEXT".
Konec anime byl zvláštní, byla bych raději, kdyby anime skončilo už jedenáctým dílem...
Byla jsem rozhodnuta dát tomuto anime podprůměr, ale poslední hrstka dílů změnila můj názor.


Online jsem nenašla T-T / Download s cz tit


OVA: Ve zkratce je to třináctý díl, který je plný perverzností, zvrhlostí a úchylností. Opravdu jsem se nasmála, taková pěkná třešnička na dortu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama