Listopad 2013

Design 7

30. listopadu 2013 v 18:58 | Kiara

Zima

Zdravím vás!
Máme tu prosinec, což znamená, že i můj blog se oblékl do zimního. Jak jste si jistě všimli, máme tu nový vzhled blogu!
Je světlý, s chibi obrázky na pozadí a hlavně zimní. Možná trochu prázdný, ale mně se líbí. Jsem spokojena s menu a také s rozměry celého designu, konečně není nikdo useknutý, pokud tedy máte stejné rozlišení obrazovky jako já. Nevím totiž, jak to na jiných obrazovkách vypadá. Snad dobře.
Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do notmální velikosti.
Klidně mi napište do komentářů svůj kladný či záporný názor, budu za něj jen ráda ^^

Mějte se pěkně!


Povídka ze soutěže

29. listopadu 2013 v 20:24 | Kiara |  Novinky v psaní
Ahoj!
Dneska bylo vyhlášeno padesát nejlepších povídek v jedné soutěži, do které jsem se přihlásila. Jak se dalo čekat, mou povídku nevybrali.
Jo, mrzí mě to, koho by nemrzelo, ale jsem si vědoma toho, že na kontě nemám zas tolik napsaných příběhů, abych v soutěži takového kalibru překonala jiné. Mimochodem, byla to Cena Waltera Sernera.


Abych byla upřímná, s povídkou, kterou jsem napsala, jsem velmi spokojená. Taky si myslím, že jeden z důvodů, proč jsem neuspěla, byl možná zvolený děj. Zadání totiž bylo takové abstraktní a na zamyšlení, jenže já jej napsala jako fantasy. Přišlo mi to tak lepší. Nechci říkat, že to bylo něco světoborného a zasloužilo si to vybrání z 391 poslaných příspěvků do nejlepších 50ti, ale je to jedna z mých nejlepších zatím napsaných povídek, tedy podle mě.
Okey, hodně mě to štve, ale jsem naštvaná hlavně na sebe. Prostě nejsem dost dobrá... Aghrrr! Ne, klid, jsem v pohodě, však já se zlepším a jednou určitě vyhraju nějakou větší literární soutěž! (<-- Velmi, ale velmi soutěživý člověk)
Doufám, že o zveřejnění povídky budete mít zájem, i když nebude na anime ani japonské téma.

Mějte se hezky! ^^

Citáty 0.1

28. listopadu 2013 v 21:55 | Kiara |  Citáty

Ahoj!
Vytvořila jsem novou rubriku, do které budu, už podle názvu, přidávat mnou upravené signatury s různými citáty. No, nejen citáty, ale i pocity nebo tak. Snad se vám budou jak obrázky, tak i citace líbit a zde máte první várku!

Vánoce, kam se podíváš

27. listopadu 2013 v 18:30 | Kiara |  Z mého života
Veselé Vánoce všem!
...
Počkat, něco nesedí. Venku není sníh, v obýváku chybí stromeček a mobil mi neoznamuje příchod nových přáníček. Jenže všude jsou vánoční reklamy, světélka zdobí každičký krám, a když vyjdete z domu, červená vám nos i uši. Navíc ještě nejsou prázdniny a já stále trčím ve škole... Tak co to je?!

Teď vážně. Samozřejmě vím, že i když se svátky blíží, stále je před námi měsíc mrazů, trhů a nervózních lidí. Vůně pečícího se cukroví a oblékání teplých ponožek.
Nuže, čeká mě ještě pár týdnů útrap ve škole. Řeknu vám, mám vždy období úspěchů a období neúspěchů. Momentálně převládá druhé období. Bohužel. Ah, jak já tohle nesnáším!
Ale zpět k Vánocům. Taky vás tolik iritují ty reklamy nejen v televizi, ale také všude na internetu? Znovu jsem slyšela to ohrané: "Nene, já nemusím, já už ho vidím!"... Tuhle hlášku jsme omílali stále dokola jako malé děti v páté třídě... A začíná mě fakt vytáčet!
Ne, já jsem v klidu. *Nádech... výdech* Právě čtu Hobita a je to zajímavé. Taková spíše pohádka. Pán Prstenů mě nikdy nebavil, tak jsem dala šanci aspoň Hobitovi a čte se mi celkem dobře. Po dočtení se podívám na film. Doufám, že se bude držet knihy a nezkazí mi tak požitek.
Heh, tohle bude vše. Jaký to ale nezáživný článek, že? Vypadá to, že nebudu přidávat mnoho článků až do Vánoc...


Mějte se hezky a nakupujte dárečky!

Víkend v duchu skautingu

24. listopadu 2013 v 21:39 | Kiara |  Skautské já
Zdravím!
Celý, ale celičký víkend nepřibyl ani jeden článek. Ne, že by to byla nějaká větší změna, jenže jsem konečně měla důvod! Byla jsem totiž na čekatelském kurzu. Ano, má to něco společného se skautem. Po složení zkoušek dostanu dekret a prostě to bude úplně super. Jistě chápete. No, a mé zážitky?


No, stále si stojím za svým a říkám, že jsem spíš introvert a tak trochu asociální člověk. Neměla jsem potřebu se s ostatními seznamovat, taky že si jejich jména stále nepamatuji. Upřímně, moc mi ti lidé nevyhovují. Instruktoři jsou fajn, většinu z nich znám ze střediska.
I když byla zima, bývali jsme venku poměrně často. Když jsme se hýbali při nějakých hrách, nevadilo mi to. Lepší, než trčet v malé místnosti při nějaké přednášce. Ale ty tři dny mi daly dost. Například jsem si mohla vyzkoušet masáž srdce na figuríně. Řeknu vám, šlo to celkem těžko a trochu mě i bolely ruce, takže doufám, že nikdy nebudu muset resuscitovat. Je to namáhavější, než můžete vidět třeba ve filmech, kde to mimochodem většinou dělají špatně.
Je všeobecně známo, že má paměť na jména je... no, není. Jednoduše v tom mám nehorázný guláš a když si mě někdo chce přidat na facebooku (právě se to stalo), musím se podívat na fotku, abych poznala, o koho jde.
A co je nejhorší... Nebyli tam žádní pěkní kluci! No chápete to? Jeden jediný měl aspoň jakž takž pěkné tělo, ale těn obličej... ne. Jo, já vím, s tím už se nedá nic dělat, ale prostě... Chápete, ne? Naštěstí mám ale stále naději, protože pár kluků se nedostavilo a budou až na hlavním běhu, tak snad!
Nuže, to by bylo možná tak vše, protože mě nenapadá, co bych ještě napsala.
Tak se mějte a už se teple oblékejte!

Taneční

19. listopadu 2013 v 17:21 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
Jak už název článku napovídá a jak jste se mohli dozvědět ze včerejšího článku, byla jsem včera v tanečních. Jelikož nejsem tolik kreativní ve vymýšlení příspěvků, tak sem napíši své zážitky.
Jako první jsem tancovala s jedním instruktorem. Naštěstí byl výškově podobný a tancovali jsme chachu, takže to bylo v pohodě, a naštěstí byl bigamista, takže jsem si mohla sednout. Jenže! Když se tancoval waltz, přišel pro mě poměrně hezký kluk, jestli si nechci zatancovat. Jelikož v tanečních nemůžu odmítnout, šla jsem. Nědělala jsem si žádné zbytečné iluze, jelikož jsem byla nejblíže dveřím, ze kterých přišel, proto si mě zřejmě vybral. Waltz mi absolutně nejde, hlavně ta zpropadená otočka, takže jsem mu byla vděčná jen z poloviny, že si pro mě přišel.
Dále následovala další pánská volenka. To za mnou přišel také neznámý kluk, jehož jméno jsem již stihla vypustit z hlavy. Opět walz. Nejsem moc zvyklá, že se k někomu tisknu, jenže on mě prostě nenechal se oddálit. Bylo to docela trapné. Jasně, chápu, že u tohoto druhu tance musíme být u sebe blízko, ale bylo mi to nepříjemné. Proto jsem málem Bohu děkovala, když jsme začali s jivem. To bylo mnohem lepší a zábavnější. Ale musím uznat, že tancoval skvěle.
Nácvik na bílou prodlouženou jsem strávila s kamarádkou na záchodě, protože na ni obě nejdeme.
Nuže, další polovinu jsem tancovala s jedním klukem. Jenže, holky, buďte rády, že jste malé, protože když je váš partner o hlavu nižší a má tak perfektní výhled na váš dekolt, není to zrovna příjemné... Ale byl fajn, Už jsem si docela i zvykla na to, že je většina lidí menších. Jakmile jsme si sedli, zjistila jsem, že při valčíku mi šlápl na nohu tak špatně, že mi trochu tekla krev z palce. Ale to je menší detail...


No, to je zřejmě vše, snad jste se pobavili. Já se tedy moc nebavila...

Mějte se pěkně a tancujte!

Ach, ty pondělky...

18. listopadu 2013 v 15:18 | Kiara |  Z mého života
Zdravím vás!
Taky tak nesnášíte pondělí? To je strašné. Sice vstávám ráno v sedm hodin, což se jen tak někomu nepoštěstí, jenže já potřebuju nejmíň deset hodin spánku, abych byla úplně vyspaná. A jde to vidět. Obzvlášť, když po víkendu jdu spát v jednu v noci. No, asi si umíte představit, jak jsem ve škole vypadala.


ICQ On-Site - vyřešeno?

17. listopadu 2013 v 10:45 | Kiara |  Novinky
Zdravím!
Nakonec jsem tedy zapátrala na internetu a tak trochu zjistila, jak vlastně to ICQ funguje. Co jsem tak pochopila, slouží to k chatování s vašimi přáteli, ať už z ICQ nebo facebooku. Jenže je i aplikace "Ask Me", na kterou když kliknete, můžete mi něco napsat. Nevím jistě, jestli musíte být také zaregistrovaní, typla bych si, že ano, a pokud budu online, což většinou bývám, tak odpovím. A chtěla jsem zmínit ještě něco, ale to už se mi podařilo zapomenout...
Myslím si, že by stálo za to to zkusit, mně to příjde jako zajímavý nápad. Navíc si myslím, že aplikace není moc rozšířená a nikdo, koho navštěvuji, ji nepoužívá, tak bychom ji mohli trochu rozběhnout. Buď se chytne, nebo ne, není co ztratit. Také se ráda seznámím s ostatními blogery nebo otaku, kteří blog nevlastní.
Stránky, z kterých vím to málo, co vím: Info o ICQ On-Site a Jak na Ask Me.
Budu ráda, když se zapojíte do tohohle... řekněme pokusného projektu.

Mějte se hezky ^^

ICQ On-Site

16. listopadu 2013 v 16:55 | Kiara |  Novinky
Ahoj,
také jste si kdysi dávno všimli toho divného obdélníčku, který se na blozích stále zjevuje v pravém dolním rohu? K čemu to vlastně je?
Ve věku, kdy jsem o počítači téměř nic nevěděla, jsem si s přáteli psala přes aplikaci ICQ, hrála hry a... no, to bylo všechno. Proto si říkám, že je to něco podobného. Takže jsem si založila účet v domnění, že si s některými čtenáři budu moci třeba psát nebo tak. Ale nevím, jestli jsem princip správně pochopila, jestli to vůbec takhle funguje. Máte někdo s touhle aplikací zkušenosti? Chápu to správně? A stojíte vůbec o to? Myslím si, že by to mohlo být zajímavé, ráda poznám nové lidi ^^

Mějte se pěkně a nechte si to projít hlavou ^^


Krátký článek...

16. listopadu 2013 v 13:19 | Kiara
Ahoj,
v rychlosti bych se vás chtěla zeptat, jakpak se vám zatím líbí písničky týdne? Posloucháte je vůbec? Jestli ano, jsem ráda, a jestli ne, tak s tím asi nic nenadělám. Jen bych nechtěla přidávat každý týden něco, o co stejně není zájem...
Jo, velmi krátký článek, i tak doufám, že se objeví hodně komentářů s odpovědí na moji otázku.

Mějte se pěkně! ^^