Shinrei Tantei Yakumo - Akai Hitomi wa Shitteiru

12. října 2013 v 18:35 | Kia-chan |  Dojmy z mang

Haruka se bojí o svoji kamarádku, která právě leží v nemocnici poté, co ji najdou v bezvědomí před opuštěnou ubytovnou. Proto se vydává navštívit Společnost pro výzkum filmů a kinematografie, kde je záhadný mladík jménem Saitou Yakumo. Říká se o něm, že má nějakou mentální schopnost. Údajně vidí duchy. Ale je to vůbec pravda? Dokáže její kamarádce pomoci?

Rok vydání: 2007 - 2009
Počet knih: 2
Žánry: Krimi, Horor, Nadpřirozeno, Mysteriózní, Nadpřirozeno


Ah, další manga s dalším hezkým a sarkastickým klukem. Jak já tyhle charaktery žeru! Ale teď vážně k manze...
Myslím si, že příběh byl vážně zajímavý. Kluk (vážně pěkný kluk... >.>), který vidí duchy, a dívka, co překypuje touhou pomoci ostatním co nejméně násilnou cestou. Ale i když se manga řadí i do shoujo, nečekejte žádnou romantiku nebo přeslazené scénky. Ani náhodou! Jsou tam vraždy, krev a znovu vraždy. Jinak by to taky nemohla být duchařina.
Motivy vražd jsou pochopitelné a postavy se chovají přesně tak, jak by se od průměrného člověka dalo očekávat. Tedy až na Saitoua, který samozřejmě díky své schopnosti průměrným člověkem rozhodně není. Hodně breku, hodně násilí. Trochu škoda, že se všechny ty vraždy tak trošku motaly kolem Haruko a jejích známích. Přiznejme si, že aby se kolem člověka pohybovalo tolik vrahů a podobných individuí, musel by dotyčný mít smůlu jako "prase". A rozhodně by to nebylo pravděpodobné. Haruka byla taky tak trochu k ničemu, ale ne tolik, aby to lezlo na nervy a z mého pohledu občas i pomohla. Kresba trošku nezvyklá, ale vážně pěkná a hodící se.
Moc se mi nelíbila délka mangy. Devět kapitol bylo docela málo a nebránila bych se pokračování. Nevím, jestli je to mnou, ale přišlo mi dost lehké uhádnout, co se vlastně stalo. Kdo je vrah? Jaký byl motiv? Proč duše nezmizela? Při většině případů jsem se trefila. Rozhodně si nemyslím, že bych na takové věci měla talent nebo štěstí, ale třeba vám to tak nepřijde, až si budete mangu číst. Poslední mínus byl již zmíněný počet vrahů, kteří se kolem Haruko pohybovali. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama