Ookami Kodomo no Ame to Yuki

28. října 2013 v 9:12 | Kiara |  Dojmy z anime

Film, který vypráví o takové zvláštní rodině. Matka člověkem, otec vlkodlakem a děti jsou vlky také. Jaké to pro ně bude? S čím vším se budou muset potýkat?

Rok vydání: 2012
Počet epizod: Film - 2 hodiny
Žánry: Rodinné, Ze života, Dospívání, Ze součastnosti, Lidé se zvířecími prvky


Popravdě ani nevím, jestli se mi toto anime líbilo či nelíbilo. Nejsem moc na rodinná anime.
Kresba byla opravdu pěkná, taková neobvyklá, ale dokonale se k anime a jeho příběhu hodila. Seiyuu podávali průměrnou práci, nic převratného, občas se mi hlas ani nelíbil, ale někdy vážně vynikal. Děj byl poměrně jednoduchý a takový klidný. Občas se snažil hrát na city a chtěl být smutný, možná i dojemný. Nefungovalo to, do postav se mi těžko vžívalo.
Když už jsme u těch charakterů, párkrát jsem byla totálně vedle z jejich jednání. Proč sakra dělá tohle? Proč nedělá ono? Takto by se přece nechoval, ne? Občas jsem to vážně nechápala, což je velké mínus - nepropracované postavy.
Hodně se mi líbily neukecané "přelety" roky, kdy se vlastně nic nedělo. To bylo fajn, aspoň neztráceli čas zbytečnostmi.
Hudba byla na začátku vážně pěkná a hodící se, na konci jsem se ale u jedné scénky musela smát, právě kvůli hudebnímu doprovodu. Vážně přehnané, tolik to kazilo na atmosféře.
Občas jsem si říkala, jestli ta jejich matka netrpí nějakým tím komplexem prázdného hnízda... Chvílemi se chovala opravdu psychopaticky.
Každopádně si myslím, že v neděli odpoledne, kdy nemáte co dělat a nemáte náladu na akci či krev, jsou Vlčí děti dobrou volbou. Znovu bych si je ale asi nepustila.
P.S.: Ame je tá~k roztomilý! :3 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Danirez Danirez | Web | 22. dubna 2014 v 15:00 | Reagovat

Myslím, že tohle je vůbec první recenze, která na tohle anime nechrlí chválu a je v porovnání s jinými vlastně negativní.
Mě se naopak tenhle film hrozně líbil. Od poloviny jsem ho probulela, takže z mé strány o vcítění nebylo nouze a pro mě dojemný a smutný byl.
Nevím, v které chvili ti přišlo, že jednají nesmyslně nebo že nejednají tak, jak by sis představovala. Já osobně si nedokážu představit, že bych měla dvě děti, byla na ně sama, žila jenom z toho, co mám našetřeno a vlastně vůbec nevěděla, jak se mám o ně postarat, protože jsou napůl vlci.
Možná to byla ta chvíle, kdy k nim na byt přišla nějaká kontrola ze sociálky (jestli to bylo ze sociálky, už nevím), proč děti nebyly očkované a proč nechodí do školky. Říkala jsem si, proč je nepustí dovnitř a neukáže, že je vše v pořádku. I když se odstěhovali, museli přece nějakým způsobem vědět, kde potom bydlí a znovu už se neukázali. Ale jestli by jí je vzali nebo chtěli rovnou očkovat, pak to celkem chápu. To byl asi jediný moment. Potom možná ještě k závěru kvůli Amemu, ale když jsem nad tím více přemýšlela a představila si, co bych dělala já, nepřišlo mi to jednání jejich matky vůbec divné.
Pro mě to byl určitě za poslední dobu velmi vydařený film, který v sobě měl všechno, co mít měl. Grafika byla úžasná, děj se mi hrozně líbil. Celou dobu mě to bavilo a spíš jsem litovala, že to nebylo ještě jednou tak dlouhé. Hudbu jsem popravdě moc nevnímala, ale kdyby to někde bilo do uší, nejspíš bych si toho všimla.
Za mě prostě dokonalost. :)

2 Kiara Kiara | E-mail | Web | 22. dubna 2014 v 15:54 | Reagovat

[1]: Jasně, já ti to neberu, zjistila jsem totiž, že mě baví máloco, co baví ostatní a naopak. Už je to nějakej pátek, ale myslím, že mi to připadalo docela nudné. Námět skvělej, o tom žádná, ale jsem ráda, že je to jen film.

3 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 4. února 2015 v 21:40 | Reagovat

Mi se to celkem líbilo a chystám se na mangu. Ale ta scéna, kde si to hodlala rozdat s vlkem na mě byla trochu moc :D

4 PhilipRiz PhilipRiz | E-mail | Web | 28. listopadu 2017 v 16:37 | Reagovat

ome people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-parapharmacie/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-parapharmacie/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama