Kagen no Tsuki

15. října 2013 v 11:45 | Kia-chan |  Dojmy z mang

Středoškolačka Mizuki si prochází težkými časy. Její matka zemřela, otec se oženil se svou milenkou, její přítel ji podvedl s její nejlepší kamarádkou. Jednou, když se prochází po ulicích Tokia, potká cizince, který v noci při úplňku hraje na svou kytaru tak úžasnou melodii, že si ji Mizuki okamžitě zamiluje. Dozví se, že se cizinec jmenuje Adam a přicestoval na měsíc do Japonska.
Když ale má odjet, nabídne Mizuki, aby odjela s ním. Ta na něj čeká na místě, kde se setkali, ale nikde jej nevidí. Až nakonec se objeví na druhé straně přechodu. Jenže když se dívka rozběhne k němu, nevšimne si červeného světla na semaforu a srazí ji auto. Od té doby leží její tělo v kómatu v nemocnici, ale její duše je uvězněná v domě, kde trávila s Adamem čas. Jenže si pamatuje jen na Adamovu existenci. Jednou ji najde holčička jménem Hotaru a slíbí jí, že jí pomůže. Jenže když do domu přivede své přátele, nevidí ji nikdo, jen Hotaru.

Rok vydání: 1998 - 1999
Počet knih: 3
Žánry: Drama, Romantika, Shoujo, Tragédie, Psychologické


Tahle manga o šestnácti kapitolách a se starou kresbou byla vážně... dojemná. U mangy jsem snad ještě neměla tak pochmurné pocity. Jedná se vážně o emotivní kousek.
Příběh je zajímavý, občas mi ale trvalo, než jsem jej dokonale pochopila. Taky to byla tak trochu detektivka. Pocity byly popsány opravdu skvěle a to právě mělo dopad na psychyku čtenáře. Čtyři děti, které Mizuki pomáhají, jsou podle mě až moc chytré, já bych na spoustu věcí zřejmě nepřišla. Hodně velkou roli hrála láska. I když byla kresba poměrně stará, vážně se mi líbila.
Docela mi vadily občas až zbytečné rozhovory mezi těmi dětmi, byly hrozně... trapné. Jednoduše se mi zdálo, jako by sloužily jen na vyplnění místa na stránce. Asi ve čtvrtině mangy mi začalo všechno docvakávat a už jsem tak nějak tušila, jak to nakonec bylo. A měla jsem pravdu. I když jsem tedy vůbec nedokázala určit, jak úplně manga skončí. Poslední, šestnáctá kapitola mi přišla docela zbytečná. Taky mi přišlo dost hloupé přidávat tam lásku mezi dětmi. Kolik jim mohlo být? Deset? Jedenáct? Sorry, ale to mi přišlo trochu přitažené za vlasy... 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 15. října 2013 v 21:30 | Reagovat

Nezní to špatně, možná by mě to mohlo bavit. Díky za tip.^^

2 Kia Kia | E-mail | Web | 15. října 2013 v 21:45 | Reagovat

[1]: Nemáš vůbec zač ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama