Day 25 - Pět věcí, které nikdy neuděláš.

14. října 2013 v 18:00 | Kia-chan

Pět věcí, které nikdy neuděláš.


To jsou mi ale záludné otázky! Upřímně je mi dos nepříjemné říkat, co bych NIKDY neudělala, protože nevím, co se může stát. Ale tak vynasnažím se.

1. Nikdy bych někoho záměrně nezabila.
Jsem zastáncem toho, že vraždy jsou špatné. Je to zvláštní, protože jsem pro trest smrti. Asi bych na to jednoduše neměla. Možná i chápu některé motivy vražd, obvykle z pomsty, ale myslím si, že jdou problémy řešit i jinak a to lépe.

2. Nikdy bych nezačala brát drogy.
Možná dokáží ulevit, ale jen dočasně a přinesou spousty jiných problémů. Rozhodně mi přijdou zbytečné. Stojí to moc peněz a stejně to k životu nepotřebuji...

3. Nikdy bych se nevzdala života.
Ať mluvím o sebevraždě nebo o přestání boje o uzdravení, myslím si, že moje touha žít je doct velká, aby mě přiměla se nevzdát takou věc, jakou je možnost žít. Samozřejmě, že teď se mi to lehko mluví. Nedokážu si představit, že bych třeba měla rakovinu a zbývalo by mi několik měsíců. Ale zrovna teď si myslím, že bych to nevzdala.

4. Nikdy bych nelhala o důležitých věcech osobě, která pro mě něco znamená.
Proč bych taky měla? Kdybych lhala, už bychom k sobě neměli tak blízko. A kdybych náhodou něco nechtěla říct, tak jednoduše povím, že si to chci nechat pro sebe. Proč kolem toho všichni dělají takovou vědu a lžou? Je to až žalostné. I když pravda občas bolí, je to lepší než hřejivá lež.

5. Nikdy bych se neposmívala postiženému.
Nevím, jak tohle může někdo udělat. Je to nechutné a povrchní. Nebudu tu psát, jaký je ten postižený chudák a jak moc za to nemůže, ale kdybych někdy viděla šikanu, ať se jedná o kohokoli, asi bych šla a vymlátila násilníkům takové bezpáteřní myšlenky z hlavy.

Možná vypadám jako slušňačka a vyrovnaná osoba, ale to je mi celkem jedno. Jsou to jen upřímné odpovědi na otázky, které jsem já nevymýšlela. Taky dost možná vám přijde, že to beru moc vážně, ale nenapadá mě nic jiného, co bych mohla napsat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama