Srpen 2013

Anime prezentace

26. srpna 2013 v 13:55 | Kia-chan |  Školní deník
Ahoj všichni.
Přicházím sem z prostého důvodu: abych se "pochlubila" svojí prezentací, kterou jsem dělala do informatiky. Mohli jsme si vybrat jakékoli téma, proto jsem si vybrala anime. Dozvěděla jsem se pár užitečných věcí, ale většinu jsem tak nějak znala.
Myslím si, že se mi prezentace povedla jak vzhledově, tak i obsahově. Kdyby ne, tak ji ani nezveřejňuji. Dostala jsem jedničku! :D
Chtěla bych vás poprosit, kdybyste náhodou dělali taky do školy prezentaci o anime, což se asi nestane, tak abyste nepoužívali moji, jen třeba pro inspiraci nebo tak.
No, to by bylo tak všechno, budu ráda, když nějak ohodnotíte, jak se vám prezentace líbila, popřípadě i text k ní přiložený (vím, že v něm jsou chyby, ale potřebovala jsem jen nějaké záchytné body k prezentování, proto mi nevadily).
Odkaz je tady: Anime prezentace.rar
A heslo? To je jednoduché. Je to jméno hlavní hrdinky z mé povídky Nový člen. Jaké to asi je? Pátrejte v paměti nebo na blogu.

Mějte se krásně. ^^


Co je to... láska?

19. srpna 2013 v 21:05 | Kia-chan

Co je to... láska?

Ten cit, který si tak všichni chválí. Je všude kolem mě a přitom já jej nikdy nepocítila. Co je to? Někdy dokáže pěkně bolet, ale když jej navzájem cítí dva lidé, vypadají tak šťastně. Jaký to je pocit? Co se jim asi může honit hlavou, když se zamilovaný pár prochází po ulici a drží se jemně za ruce?
Co je to láska? Jak vzniká a proč? Je v srdci nebo mozku? Dokáže se ovládat, přivolat, potlačit? Nevím... Jaké to je? Jaké to je milovat? Jaké je, když mě někdo miluje?
Snažila jsem se vyhledat definici lásky, jenže to nechápu. Jak to může být tak příjemné a jak to, že ji lidé tolik chtějí? Mám dojem, že tenhle cit, který zažívají všichni kolem mě, nikdy nebudu schopna pochopit.
Došla jsem k závěru. Láska je pro mě až příliš složitá.


Výsledky soutěže Festovní FanFikce

16. srpna 2013 v 13:38 | Kia-chan |  Z mého života
Ahoj všichni. Tento článek nebude nijak dlouhý, takže přejdu rovnou k věci.
Možná jste si všimli, že v menu na mém blogu byl nějakou dobu obrázek, na němž bylo napsáno: "Píši FanFikci na Animefest." No, a na stránkách se KONEČNĚ objevily výsledky. Jelikož jsem byla na Animefestu, vím, kdo obsadil první tři místa ceny poroty a první místo ceny diváků (čtenářů). Každopádně až teď si organizátoři vzpomněli, že by mohli výsledky dát na web.
Proto vám sem dávám odkaz, kde se můžete dočíst, kdo jak skončil a také si přečíst všech dvanáct povídek, které byly vybrány porotou na zveřejnění.
Tématem FanFikcí bylo Boys Love, neboli shounen-ai. Takže ty, kterým je tenhle žánr protivný, předem upozorňuji, že vám příběhy možná půjdou proti srsti.
Na tohle téma jsem ještě povídku nepsala, natož ještě jednorázovku s omezením počtu znaků. Hodně jsem se toho bála, ale postoupila jsem mezi dvanáct nejlepších (asi z 24 přihlášených), za což jsem byla nesmírně šťastná.
Tak, to je asi všechno. Dole máte anketu, takže jestli budete mít čas a hlavně chuť, přečtěte si povídky a posuďte podle sebe, která byla vašemu vkusu nejblíže. Do komentářů mi můžete napsat, jaká povídka byla podle vás moje, neočekávejte však, že vám vaši teorii potvrdím či vyvrátím, protože, jak jsem řekla, chci zůstat anonymní, tedy aspoň prozatím.
Mějte se krásně a čtěte, je to zdravé ^^Design 5

12. srpna 2013 v 22:17 | Kia-chan

Ano hana

Zdravím vás všechny! Nebudu se tu vykecávat a rovnou napíšu, že jsem se konečně dokopala k tomu, abych změnila vzhled svého blogu. Tentokrát na téma anime Ano hana.
Je jednoduchý, ale líbí se mi, protože je takový veselý, což se o anime říct asi nedá. Kdo viděl, tak ví, a kdo ne, ať se na něj okamžité koukne! Nádherné anime to je. ^^
No, nestálo mě to až tak moc námahy, dokonce mě to i bavilo. Prostě jen doufám, že se vám tenhle design taky líbí. Budu ráda, když se vyjádříte v komentářích. ^^
Mějte se pěkně.


Edit (7. září 2012): Upravila jsem drobně menu, aby bylo přehlednější... Sama jsem se v něm moc nevyznala. Snad je teď přehlednější a líbí se vám ^^