Durarara!!

2. července 2013 v 18:11 | Kia-chan |  Dojmy z anime

Ryuugamine Mikado se přistěhuje do velkoměsta Ikebukuro, kde si jej vezme na starost jeho dlouholetý kamarád Masaomi Kida. Provází jej po rušných ulicích města a představuje mu své přátele, které náhodou potkávají. Najednou ale uslyší temné koňské zařehtání. Kida, celý nadšený, šťastlivci Mikademu ukáže městskou legendu, Bezhlavou jezdkyni na černé motorce.

Rok vydání: 2010
Počet epizod: 24×24 minut (Dokončeno); OVA - 2×24 minut (Dokončeno)
Žánry: Akční, Seinen, Vyšší střední, Ze života, Podsvětí


A mé dojmy?
1. díl - Opening mě uchvátil už od prvního dílu. Hudba skvělá a video k němu neobsahuje spoilery a seznámí s hlavními postavami, kterých je víc než dost. Endingy obecně nemám moc v lásce, byl to takový průměr.
4. díl - Nic moc nechápu, ale kresba je pěkná, i výkony seiyuu se mi líbí. I když Mikado má podle mě takový nezmutovaný hlas, jestli víte, jak to myslím… A Shizu-chan je sexy!!! :3
8. díl - Myslím, že to začínám chápat. Ale děj je pořád plný otazníků a tak nevím, co si o tom pořádně myslet. Každý díl přeskakuje z postavy na postavu, takže se v tom trošku ztrácím. Ale líbí se mi, jak jsou životy hlavních hrdinů propojeny.
9. díl - Uvědomuju si, že to má zajímavé myšlenky. Každá postava má vlastní minulost, vlastní pocity a podle toho také jedná. Bravo! I tak mám ale pocit, že mě tohle anime nebaví tolik, jak jsem očekávala.
10. díl - Zdá se, že se děj začíná rozjíždět.
13. díl - Nový opening, který je vážně skvělý, jako ten první. Rozhodně se mi líbí, jak zapracovali do jeho prostředku ukázky z minulých dílů, hraje tam v pozadí hudba openingu bez zpěvu a je to lepší, než kdyby se odehrál opening a poté se objevily ukázky. Nový ending, který je taky celkem fajn. Doprovázející hudby jsem si moc nevšimla, i když… Když už jsem ji postřehla, tak mě to trošku rušilo, ale to jenom malou chvíli. A další otazník, který čeká na to, až bude zodpovězen.
16. díl - Wow! :D Je to zvláštní anime, ale svým způsobem fajn. Jdu na další díl! ^^
21. díl - Je to napínavé a jsem vážně zvědavá, jak to skončí. Myslím si, že všechny otazníky byly zodpovězeny. Nevím to jistě, protože jich bylo tolik, že si je všechny snad ani nepamatuji. Ale počkat! Někdo je pořád velmi záhadnou osobou. Kdo se z něj nakonec vyklube?
22. díl - Shizu-chan se stále sexy… >.> :D
24. díl - Konec. Nevím, co přesně si o anime mám myslet. Bylo v něm hodně násilí a příběh byl zajímavý. Zřejmě to nebude mé úplně nejoblíbenější anime, jak jsem si před zhlédnutím myslela, i tak mě ale bavilo a možná se na něj někdy kouknu znovu, protože si nejsem zcela jistá, jestli jsem Durarara, i přes jeho celkem ne úplně nejsložitější příběh, správně pochopila. Snad ano. Rozhodně ale doporučuji všem. Je to zábavné a tak trochu psychologické anime s pěknou kresbou a zpracováním.
Speciální díly: 12,5 díl byl celkem fajn, ale nic převratného. Zato 25 díl stojí za zhlédnutí.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Evil-Doer Evil-Doer | E-mail | Web | 13. srpna 2013 v 17:02 | Reagovat

4. díl - Shizu-chan je sexyy ^_^
22. díl - Shizu-chan je stále sexy… >.> :D
:D hej, jsi mě dostala :D ale máš recht, Shizuo a Izaya jsou nej :-D  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama