Smutek a Vztek

27. června 2013 v 11:27 | Kia-chan

Smutek a vztek

Odkráčela jsem do pokoje a rozzuřeně bouchla dveřmi. Bílá stěna vedle mě schytala ránu mé pravačky. Rukou mi projela tupá bolest, ale mně to v tu chvíli nevadilo.
Cítila jsem, jak se mi slzy hromadí v očích a brada se začíná nepříjemně cukat. Tvář se mi bezděčně zkroutila ve výraz, který neměl nikdy nikdo vidět.
Rychle jsem si dlaněmi otírala slzy zpod brýlí a říkala si: Ne, hlavně nebreč. To přece dělají jen slaboši a nikdy to nikomu nepomůže. Jenže proud mých emocí se nedal zastavit tak snadno.
Ztěžka se mi dýchalo a já stále nemohla přestat tiše plakat. Sundala jsem si tedy brýle, které jsem položila na noční stolek, a vzala si do rukou triko z předešlého dne. Přitiskla jsem si ho na obličej, zakousla se do něj a látkou sušila slanou tekutinu vycházející z očí hned, jak se dostala na povrch.
Potlačila jsem svůj vztek a nutkání svého bratra zmlátit do bezvědomí, jen jsem na něj křikla, ať nechá toho neustálého pískání, které mě nepříčetně vytáčelo. Když jsem řekla, že mě to štve, matka aby se neozvala… Hned začala, jestli mi má říct, co štve ji na mně. Takže to zase byla moje vina? To jako vážně? Kurva, jděte všichni do hajzlu! Mohla jsem jim tam naložit pořádnou sodu, kterou si tu vybíjím na zdech. Jenže já raději odejdu a bulím do trička. Do prdele!
Když už jsem se konečně odhodlala sundat tričko ze své tváře, přesunula jsem se k zrcátku na stole, abych zkontrolovala situaci. V odrazu jsem viděla zarudlé oči a mokré řasy. Jaký to žalostný pohled! Rozhodla jsem se, že nebudu brečet kvůli lidem, jako je moje matka. Nestojí mi za to. Vždyť matka by neměla rozbrečet své dítě, a jestli ano, pak budu zřejmě v budoucnu příšerný rodič.
Kdyby na mě vztáhla ruku, nevím, jestli bych se udržela. Nejsem si jistá, jestli bych jí nedala pěstí do zubů, jestli bych ji nekopla do holeně. To by byly jen další spekulace.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kejt Kejt | 29. června 2013 v 11:03 | Reagovat

Úžasné! Ty pocity žažívám s matkou taky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama